A köldökzsinór összeköti a babát az anyával és anyán keresztül az egész világgal. A köldökzsinór milyensége, annak tapasztalata kihathat az édesanyával való kötődésre, milyenségére, a kötődés biztonságára általában és a szabadság megélésének lehetőségére.
Megtörténhet, hogy a születés haldoklás élményével kerül összefüggésbe például a gyermek fuldoklik nyakára tekeredett köldökzsinór miatt, megint másoknak újraélesztésre van szükségük a születés során. Valószínű, hogy a felnőttkorukban étkezési nehézségeik lesznek, előfordulhat még kasztrálástól való félelem, illetve libidóval kapcsolatos probléma (azok, akik nagyon elfáradtak a világra jövetelkor, nem lesznek képesek feltöltődni a szex során, inkább energiaveszteségként élik majd meg, így kerülni fogják). Jellemző továbbá a folyamatos kemény küzdelem az életük során.
Az életünk ciklusainak feladatait a születési mátrixunk mintái alapján oldjuk meg. A céljaink elérésére és a kapcsolataink kialakulására, az öröm és élvezet megélésére hatással van az első fizikai tapasztalat és nem mindegy, hogy mi volt az első tapasztalat és hogyan tudunk továbblépni rajta.
Rövid köldökzsinór
Milyen későbbi hatása lehet annak, ha elindult a szülés és akkor derült ki, hogy probléma van, mert rövid a köldökzsinór és visszahúzta a babát, miközben ő haladt volna előre?
Felnőttként ez úgy köszön vissza, hogy az ember elindul a céljai felé, de valami mindig megakadályozza, visszahúzza és valamiért nem tudja elérni, amit akar. A külvilágot, a körülményeket hibáztatja. Valójában belülről indul a visszatartó erő, ami nem engedi a haladást.
Az ilyen mintával rendelkező embernek a szabadság és az élvezet, örömszerzés kihívásai jelentenek feladatot, amíg feloldja ezt a belső kódot. Meg kell tanulnia másoktól függetlenné válni és élvezni az életet, áramlani benne és kreatívnak lenni.
Nyakra tekeredett köldökzsinór
Milyen későbbi hatásai lehetnek annak, ha elindult a szülés és a köldökzsinór a baba nyakára volt tekeredve. Emiatt akár életveszélyes helyzet is alakulhatott ki a szülés során. Ahogy haladt előre a szülőcsatornában, „szorult a hurok” a nyakán.
Ekkor azt kódolja be a baba, hogy „jobb, ha nem ugrálok, ha benne maradok a szorult helyzetekben, mert ha erőfeszítést teszek, hogy tovább lépjek, abba bele is halhatok”.
Ha komplikáció van, akkor a gyors beavatkozás menti meg az életét, ezért valószínű, hogy a későbbiekben, vagyis a felnőtt életében céljai elérésének utolsó fázisban mindig szüksége lesz egy külső segítségre, ahogy a köldökzsinórt is levette róla valaki, a születésénél.
Mivel ez a szakasz alapvetően meghatározza a külvilággal való kapcsolatunkat, itt rögzül be a külvilággal való sikeres vagy sikertelen együttműködés is. Ha a születés könnyedén, örömmel és áldással zajlik, képesek leszünk majd együttműködni másokkal, ha nem, akkor ez nem fog gördülékenyen működni.
Hitrendszerek, amelyek beazonosításra kerültek és ebből az első nehézségből erednek:
▪ Sikertelennek lenni biztonságos ▪ Ha elhagyom a komfortzónámat, akkor meghalok ▪ A kockázatvállalás életveszélyes ▪ Félek a saját erőmtől ▪ Az igaz erőm félelmetes ▪ Ha az igazi erőmet használom, elhagynak ▪ Jobb, ha másokra hagyom a problémáim megoldását ▪ Az életem másokon múlik ▪ Tehetetlen vagyok
Hogyan lehet ezt a tapasztalatot megváltoztatni?
A babák egyharmada köldökzsinórral a nyakán születik. Mivel nem tartják veszélyesnek vagy különlegesnek, számos orvos meg sem említi ezt a tényt a zárójelentésben. A brit Szülészek és Nőgyógyászok Kollégiuma úgy fogalmaz, hogy „egyetlen kutatás sem támasztotta alá, hogy a császármetszés hatékony lenne abban az esetben, ha a köldökzsinór a magzat nyaka körül van. A magzati károsodások és az esetleges tragédiák a legtöbb esetben a különböző orvosi beavatkozásoknak tulajdonítják, amelyek ebben az esetben a folyamat ellen hatnak (epidurális érzéstelenítés, oxitocin adagolás stb).
A köldökzsinór téma az újjászületés gyakorlatokban megfigyelhető. A tudattalanba süllyed a minta, de a testünk őrzi és az ott tapasztalt haladási folyamatot újra és újra generálja. Nem is tudjuk, hogy az önátadástól azért félünk, mert összekapcsolódik ezzel az első elakadással vagy esetleg a halálfélelemmel. A szabadság-, bőség hiánya, nehéz előrelépés, kapcsolati függőségek, elengedési nehézségek mögött is lehetnek nehéz köldökzsinór témák.
Az újjászületés gyakorlatai elsőként oldják ezt a nehézséget. Amikor szülőcsatorna gyakorlatot csinál valaki és a póló a nyakára húzódik, fullad, nehezen szabadul ki a helyzetből, fel akarja adni, sőt van aki keserű ízt érez a torkában – ezek egyértelműen erre a nehézségre utalnak. Ilyenkor azonnal oldjuk ezt a feszültséget (kiemelve a szorító érzés mögött húzódó elme programot), letöltésekkel és megerősítésekkel segítjük továbbjutni ezen a szakaszon, hogy új élménnyel „születhessen”.
Néhány energetikai program, amelyek segítenek átírni ezt a szakaszt:
Tudom milyen érzés, hogy van levegő, táplálék, áramlik, feltölt és közben haladok előre az utamon ▪ Tudom, milyen érzés élvezni az életet ▪ Tudom, milyen érzés a fájdalomhoz való ragaszkodás nélkül élni az életet ▪ Tudom, milyen érzés a szenvedéshez való ragaszkodás nélkül élni az életet ▪ Tudom, milyen érzés elengedni az irányítást szex közben ▪Tudom, milyen érzés a megrekedtség és az erőtlenség érzése nélkül élni ▪ Tudom, milyen érzés belélegezni az életet
Egyéni oldások során gyakran előző életek tartalmai is megmutatkoznak, oldhatóak a trauma feldolgozás mentén.
Írta: Nagy Ágnes
Felhasznált irodalom, anyagok: Vlagyimír Komin Transzkarnáció; Franz Renggli: Aranykapu az életbe /Gyógyulás a magzati lét https://csaladilap.hu/cikkek/3371_meglepo_tenyek_a_baba_nyaka_kore_tekeredett_koldokzsinorrol/